Home| Venues| Hall Of Fame| Rules / FAQ| Links| About| Downloads

Results


Semi Final
PAUL KEEPIN0VS0SCOTT FOLEY Bat & Ball
LUKE STRONGE0VS0DAN MEALY Elephants Head
All matches to be played on Tuesday 27th February. Best of 13


Round 4
PAUL KEEPIN6VS2CHRIS HARVEY Spots & Stripes
MARTIN BUDGE3VS6SCOTT FOLEY Elephants Head
LUKE STRONGE6VS1JASTINDER TALWAR Prince Albert
DAN MEALY6VS5DARREN VANDERVEKEN The Rose
All matches to be played on Tuesday 6th February. Best of 11


Round 3
MARTIN BUDGE6VS3JAMES PAGE The Rose
JASTINDER TALWAR6VS3DANNY COYNE Prince Albert
LUKE STRONGE6VS5ANDY TWIGGER Spots & Stripes
RITCHIE BELL5VS6CHRIS HARVEY Elephants Head
SCOTT FOLEY6VS1DAVE MATTHEWS Bat & Ball
TERRY NIGHTINGALE4VS6PAUL KEEPIN Pavilion
DAN MEALY6VS3DAVE ATKINSON The Ascot
DARREN VANDERVEKEN6VS0JON BALLARD Painters Ash
All matches to be played on TUESDAY 23rd JANUARY. BEST OF 11


Round 2
DARREN VANDERVEKEN5VS1FERGUS HOWARD Pockets
SCOTT FOLEY5VS2KEVIN KELLEHER Bat & Ball
DOUG MCDADE3VS5LUKE STRONGE Painters Ash
CHRIS HARVEY5VS3MOJ NOTAY Spots & Stripes
JASTINDER TALWAR5VS4NAEEM KARIM Foresters Arms
STEVE STUCKEY2VS5RITCHIE BELL Elephants Head
GEOFF WINDEATT3VS5JON BALLARD The Ascot
DAVE MATTHEWS5VS1CHRIS WYNN Pavilion
ALEX POWER2VS5JAMES PAGE Prince Albert
PATRICK FIRTH4VS5TERRY NIGHTINGALE Bat & Ball
DANNY COYNE5VS4MICK CALLER Pockets
PAUL KEEPIN5VS4SCOTT WOODS Elephants Head
NICK LUDLOW3VS5DAN MEALY The Rose
ANDY TWIGGER5VS1PAUL BURTON Painters Ash
JASON WILKIN0VS5DAVE ATKINSON Spots & Stripes
ROSS MARTIN3VS5MARTIN BUDGE The Ascot
All matches to be played on First 8 matches to be played on Tuesday 2nd January 2018. Next 8 matches to be played on Tuesday 9th January 2018. Best of 9 frames.


Round 1
RICKY MANNERINGS1VS4DANNY COYNE Edinburgh Castle
PAUL KEEPIN4VS3AARON BHAT Bat & Ball
SCOTT WOODS4VS0MIKEY LARSON Prince Albert
JAY ARNOLD2VS4NAEEM KARIM Pockets
GARY PEARCE2VS4DOUG MCDADE The Ascot
JASON WILKIN4VS0JO HERRINGTON Venues
GARY RYE0VS4CHRIS HARVEY Elephants Head
MIKE STROUD2VS4DAVE ATKINSON The Rose
DAN MEALY4VS1ALBAN BAJRAKTARI Spots & Stripes
TONY BOWLES1VS4KEVIN KELLEHER Painters Ash
DAVE MATTHEWS4VS1PAUL WATERMAN Pelham Arms
STEVE BRENNAN3VS4ROSS MARTIN Spots & Stripes
ALEX POWER4VS2TONY ATKINSON Spots & Stripes
PAUL THOMAS2VS4PATRICK FIRTH Viewpoint
NICK LUDLOW4VS2JEFF CALLER Regans Bar
NATHAN COYNE1VS4JASTINDER TALWAR The Peacock
LUKE STRONGE4VS2SHAUN HAMMOND Regans Bar
PATRICK LINYARD2VS4ANDY TWIGGER Pockets
SCOTT FOLEY4VS1PAUL BIRMINGHAM The Rose
JAMES MILLEN2VS4DARREN VANDERVEKEN Bat & Ball
MARK J BURTON3VS4MOJ NOTAY Pockets
RITCHIE BELL4VS0JAZ GILL Spots & Stripes
MICK CALLER4VS2LEE PHILLIPS Prince Albert
RICHARD HOWELL0VS4CHRIS WYNN Pelham Arms
BEN MANNERINGS3VS4JON BALLARD Elephants Head
MARTIN BUDGE4VS1ANDY KEELEY Spots & Stripes
JAMES SHOVELAR2VS4JAMES PAGE Viewpoint
STEVE STUCKEY4VS0JOHN TAIT The Peacock
FERGUS HOWARD4VS0ANNIE WONG The Ascot
GEOFF WINDEATT4VS1TREVOR MIDGELEY Painters Ash
TERRY NIGHTINGALE4VS0BERT ARNOLD Edinburgh Castle
DARREN VARNEY0VS4PAUL BURTON Spots & Stripes
All matches to be played on First 16 matches Tuesday 14th November and next 16 matches Tuesday 21st November 2017. Best of 7.


Prelim
DANNY COYNE4VS2TREVOR TAYLOR The Rose
JAMIE MOORE0VS4AARON BHAT Foresters Arms
MIKEY LARSON4VS3MARC SUNDERLAND Prince Albert
NAEEM KARIM4VS0JOE MCFADDEN Spots & Stripes
JAY BRADBROOK2VS4DOUG MCDADE The Rose
LUKE COYNE3VS4JO HERRINGTON Pelham Arms
CHRIS HARVEY4VS0SEL KARIM Bat & Ball
DAVE ATKINSON4VS2DARREN LATIMER Painters Ash
PAUL DAINES3VS4ALBAN BAJRAKTARI Viewpoint
GAVIN HOARE0VS4KEVIN KELLEHER Elephants Head
TERRY WALKER2VS4PAUL WATERMAN Spots & Stripes
ROSS MARTIN4VS2LUKE MANNERINGS Spots & Stripes
LEVI BLACKAMORE1VS4TONY ATKINSON Prince Albert
PATRICK FIRTH4VS3MICK ROSS Spots & Stripes
CHRIS PARLETT2VS4JEFF CALLER The Rose
JASTINDER TALWAR4VS2MALCOLM MCLEOD The Ascot
SHAUN HAMMOND4VS1JOE KEEPIN Spots & Stripes
NICK MORPHEW2VS4ANDY TWIGGER Spots & Stripes
JOHN FOWLER2VS4PAUL BIRMINGHAM Prince Albert
PHIL WAGHORN0VS4DARREN VANDERVEKEN Bat & Ball
JACK ARNOLD0VS4MOJ NOTAY Viewpoint
DEEPA GILL3VS4JAZ GILL Foresters Arms
LEE PHILLIPS4VS2JOHN COLLIER Pelham Arms
CHRIS WYNN4VS0JASON PHILLIPS Spots & Stripes
JON BALLARD4VS1LEIGH SUNDERLAND Painters Ash
All matches to be played on First 13 matches Tuesday 17th October and next 12 matches Tuesday 24th October 2017. Best of 7.